درباره مبل مریکس بیشتر بدانید

خانه خود را شیک کنید.

فعالیت های مریکس با ورود رایانه به صورت گسترده و به تبع، تجهیزات آن از جمله صندلی ویژه رایانه در سال ۱۳۹۰ آغاز شدند. بازار درحال گسترش رایانه، تواناییهای فنی از جمله قالب سازی و شم اقتصادی، بنیانگذار مریکس را بر آن داشت تا به سمت تولید این نوع صندلی گام بردارد. فعالیت تولیدی مریکس با ساخت و مونتاژ قطعات صندلی در زیرزمین یک نمایشگاه با مساحت حدود ۱۲۰ متر مربع، در خیابان فلسطین شکل گرفت. این فرآیند، یعنی از زمانی که صندلی نمونه خریداری شد تا آغاز تولید ۲ سال (۱۳۹۲-۱۳۹۰) به طول انجامید. در سال ۱۳۹۳ شرکت مریکس به صورت رسمی به ثبت رسید.

ما می خواهیم زیبایی برای همه در دسترس باشد.

بعد از مدتی، به علت رونق فعالیت و نیز محدود بودن فضا، کارگاه به مکانی با مساحت ۲۵۰ متر در سه ‌راه آذری منتقل شد. پس از حدود یک سال تولید در کارگاه آذری، زمینی به مساحت۱۲۰۰ متر در چهاردانگه خریداری شد و کار ادامه یافت. اقبال فراوان بازار به محصولات مریکس و نیاز به بالا بردن ظرفیت، نشان‌دهنده درک و پیش ‌بینی درست مدیریت در سال ۱۳۷۱ از نیاز آینده بازار بود. تا سال۱۳۸۰ فعالیت مریکس بیشتر به صورت سنتی انجام می‌شد و مدیریت مجموعه عمدتاً با خود سهامداران مریکس بود. بالا بودن ظرفیت تولید و مسائل پیش آمده در آن زمان، این امر را مبرهن ساخت که به منظور حفظ و ارتقای جایگاه مریکس ، نیاز به مدیریت علمی و مدرن در مجموعه ضروری است. با توجه به رویکرد همیشگی مریکس که ارتقای سطح کیفی و کمی محصولات و نظام فعالیت های خود بود، جستجوهای فراوانی جهت یافتن مشاوری کارآمد انجام شد و سرانجام شرکت مریکس که سابقه ای برجسته در زمینه مدیریت علمی داشتند، انتخاب و وارد کادر مدیریتی مجموعه شدند.

به منظور توسعه فعالیت ها و حرکت به سمت تولید صنعتی، سازماندهی جدیدی در مریکس صورت گرفت. این سازماندهی، تحقق دیدگاه توسعه‌ای که مد نظر مجموعه بود را امکان‌پذیر می‌کرد. برای این منظور، واحدهای جدیدی از جمله طراحی و مهندسی صنایع، شکل گرفتند. در سال ۱۳۸۱ عمده تمرکز شرکت مریکس بر روی اصلاح و توسعه‌ سیستم‌ها بود. از سال ۱۳۸۱ به بعد، به تدریج این شرکت، آموزش‌های وسیعی را در موضوعات مختلف، آغاز کرد. با پشت سر گذاشتن این آموزش‌ها، از سال ۱۳۸۲، مریکس به دانش مدیریت استراتژیک احاطه یافت و واحدهای شرکت، استراتژی های مشخص و مدونی را به کار بردند. به تدریج در آن سال، محل تولید با کمک و هم فکری مشاورین، تغییر یافت و کارخانه وسیع و مجهزی در شهرک بهارستان، تأسیس شد. به این ترتیب، از یک مکان با مساحت حدودی۲۰۰۰ متر مربع، به کارخانه‌ای با وسعت ۳۶۰۰۰ متر مربع با حدود ۵۰۰۰ متر مربع سوله، نقل مکان انجام شد. در کلیه امور مرتبط به این انتقال، اعم از مکان‌یابی و تأسیس کارخانه، اصول علمی مورد تأکید مشاوران در نظر گرفته شد.

ماموریت

مبل مریکس با قریب دو دهه فعالیت، کسب و کار خود را با تولید” صندلی اداری” شروع کرده است. این شرکت در حال رشد از ۴ وجه است:

۱) به سمت گسترش کسب و کار به “صندلی و مبل اداری و خانگی” جهت استفاده بهتر از توان تولید و فروش

۲) گسترش به سمت تامین کنندگان، از طریق مشارکت با متخصصین هر رشته در جهت افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و مشکلات تولید و طراحی و استفاده بهینه از نظام نرم افزاری مبل مریکس

۳) به سمت گسترش حرفه ای و جفرافیایی بازار جهت پر کردن خلاء حضور محصولات شرکت در عرض و عمق بازار

۴) به سمت گسترش کسب و کار از تولید به فروش خدمات که ناشی از بلوغ برخی از آنها جهت عرضه مستقل به بازار است.

مبل مریکس احترام به مشتری را در درک عمیق نیازهای تصریحی و تلویحی مشتریان در عرضه محصولات و خدمات می داند که می بایست با چابکی، فرآیند جامع طراحی را طی نموده و با کیفیت برتر وارد بازار نماید.

ثمره تلاش چندین ساله ما در بکارگیری مدیریت علمی، سیستمی یکپارچه و همه جانبه می باشد که رسیدن ما را به اهداف و استراتژی هایی که در سیستم مدیریت استراتژیک تدوین نموده ایم، تضمین می نماید.ما بر این باوریم که این امر با یک تیم مشارکتی بزرگ، اعم از پیمانکار، پرسنل سازمان، عرضه کنندگان و مشتریان میسر می گردد. اما همچنان ما بزرگترین رجحان خود را در باروری و پویایی خانواده بزرگ مبل مریکس می دانیم.

استانداردها

با وجود این پیشرفتها و افزایش در تولید و فروش، شرکت با معضلی جدی روبرو شد. وجود مشکلات کیفی و تحویل قطعات از طرف تامین کنندگان، علیرغم پیگیریها، آموزشها و ارائه تسهیلات متنوع، تامین کنندگان موفق به تحویل به موقع و با کیفیت قطعات مورد انتظار مریکس نشدند. با توجه به تاکیدات فراوان از جانب مشاوران به شرکت و توصیه در زمینه تسلط بر زنجیره تامین کنندگان، با تلاش فراوان کارخانه بزرگ، مجهز و مدرن به مساحت ۴۰۰۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی پرند، طراحی و ساخته شد و تمام امکانات مورد نیاز، در آن پیش‌بینی گردید. در سال ۱۳۸۷، کارخانه مریکس از شهرک بهارستان کرج به شهرک صنعتی پرند منتقل شد. مبل مریکس هم‌ اکنون تنها شرکت تولیدکننده صندلی در ایران است که درصد بسیار زیادی از قطعات اولیه را در داخل مجموعه شرکت تولید می کند. هدف اصلی این سرمایه‌گذاری گسترده، افزایش کیفیت محصول، ارتقای توانایی طراحی و کاهش قیمت تمام شده با رویکرد جلب رضایت بیشتر مشتریان است. تفاوتهای اصلی شرکت مریکس و سایر رقبا را می‌توان در قالب موارد زیر بیان نمود: رویکرد مریکس جهت تامین نیاز بازار بهره گیری از تجهیزات مدرن بوده و در تمامی ارکان سازمان رویکرد تولید صنعتی مورد نظر قرار گرفته است. جلب رضایت مشتریان، افزایش میزان رضایت مندی آنها با افزایش کیفیت محصول و ارائه خدمات پس از فروش مطلوب به کلیه مصرف کنندگان، همواره یکی از آرمان های شرکت مریکس بوده است. افزایش کیفیت و راحتی محصولات فعلی با بهره گیری از نظرات ارزشمند مشتریان و مشاورین زبده به عنوان یکی از فعالیت های اصلی واحد طراحی مریکس در نظر گرفته شده است. برقراری سیستم جامع طراحی محصول با رویکردی دانش محور و در نظر گرفتن کلیه الزامات مورد نیاز کاربران، به برتری چشمگیر کیفیت کاربری محصولات مریکس منجر شده است. گسترش بازار محصولات از صندلی اداری به بازارهای آموزشی، خانگی، رستورانی و ارائه محصولات در بازار مبل خانگی از دیگر امتیازات این شرکت است و در نهایت استقرار سیستم جامع مدیریت استراتژیک و پایبندی به اجرای کامل آن در جهت استمرار نظام جامع مدیریت در کلیه ارکان سازمان، این شرکت را ممتاز می کند.
شما نمی توانید محصول دیگری را برای مقایسه اضافه کنید